Ev Dekorasyonunda İskandinav

Salı, Aralık 24, 2013 Permalink 15

Ana vatanı Danimarka, Norveç, İsveç ve Finlandiya olan iskandinav dekorasyon; temelinde basit ve minimalist çizgiler barındırır. Sade ve fonksiyonel dekorasyonlar, güçlü görsel efektler, rahat koltuklar, renkli aksesuarlar ve yastıklar, ortamı canlı hareketli tutan ve aynı zamanda sıcaklaştıran objelerle tasarlanmış sade ve şık mekanlar…


İskandinav ülkelerinin bol karlı ve soğuk hava şartlarını simgelercesine beyaz renk ön plandadır. Dilerseniz tamamı beyaz renkten oluşan bir dekorasyon ya da renklerin objelerle vurgulandığı beyaz bir dekorasyon. Ama hangisini uygularsanız uygulayın önemli olan nokta sadelikten vazgeçmemektir.

Ahşap dokunuşlar iskandinav tarzının olmazsa olmazlarındandır. Mekanda kullanılan ahşap mertekler, paravanlar, masif mobilyalar, sandalye ve koltuklar, beyazın büyüsüyle harmanlanır dışarının soğununun aksine sıcacık bir görünüm elde etmenizde yardımcı olur.
 
Aydınlatma oldukça önemlidir İskandinav tarzında. Tasarım lambaderler, abajurlar, avizeler… mekanda değişik tarzlarda birden fazla aydınlatma kullanıldığına şahit olabilirsiniz.
2014-iskandinav-tarzi-salon-dekorasyonu-3


iskandinav-tarzı-ev-dekorasyonu

Sıcaklık, canlılık, estetik, rahatlık, aydınlık ve uyumun bir arada olduğu bir dekorasyon görmek istiyorsanız iskandinav tarzı kesinlikle size hitap edecektir.
2 Comments
  • Anonymous
    Aralık 25, 2013

    üstten 4. ve 5. stilini gayet güzel, hem sade hem renkli. fakat bu yükseklikte bir daireleri ülkemizde bulmak oldukça zor olsa gerek

  • The Jewelry Store
    Mart 23, 2015

    Cool article, It was inspiring.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir