Rujun kalıcı olmasını sağlayan 5 pratik yol

Çarşamba, Nisan 1, 2015 Permalink 29
Hepimizin derdidir makyajımızın en temel malzemelerinden bir tanesi olan rujumuzu sabit tutmak.  Yoğun günlerde ya da bir davete gittiğimizde çoğu zaman rujumuzu yenilemeyi unutuyoruz. İlk sürdüğümüz zamanki parlaklığı ve o canlı rengi saatler içinde yavaş yavaş azalmaya başlıyor.  Peki bu kadar sık kullandığımız rujun kalıcı olmasını nasıl sağlayabiliriz?

1. Pudra kullanın: Ruju sürmeden önce dudaklarınıza transparan pudra kullanın. Bu işlem rujunuzun daha uzun süre dudağınızda kalmasına yardımcı olur.

2.Nemlendirici kullanın: Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudaklarınızın kuru ve çatlamamış olması önemli bir kriterdir. Nemli ve yumuşak dudaklarınızda rujunuz daha uzun süre sizinle olacaktır.

3.Dudak kaleminden yardım alın: Rujunuzu sürmeden önce, dudaklarınızın çevresine aynı renk tonunda kalem kullanabilirsiniz. Hatta rujun renginin daha yoğun olmasını isterseniz bütün dudağınıza kalem uyguladıktan sonra ruj sürmeniz daha güzel ve düzgün bir etki yaratacaktır. Özellikle koyu renk rujları kullanırken yapmanızı tavsiye ederim.

4.Parlak rujlar ilk tercihiniz olsun: Mat rujlar dudakların kuru görünmesine sebep olur. Parlak rujların içerisindeki pigmentler dudakları besler ve nemli kalmasına yardımcı olur.

5.Olduğu gibi sürün: Kesinlikle rujunuzu fırça ile uygulamayın. Kutudan süreceğiniz ruj ile daha uzun bir kalıcılık sağlarsınız. Uyguladığınız ilk katı bir mendille hafifçe fazlalığını alıp, ikinci katı uygulayın, daha iyi sonuç alacaksınız.

No Comments Yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir